A munkalapok elsősorban konyhabútorok készítése közben kerülnek felhasználásra. Anyagukat és felületüket tekintve nagyon sok félét találhatunk a piacon. Használják még őket keskeny étkezőasztalok és bárpultok készítésénél is.
Általában hasonló anyagból készülnek mint a bútorlapok, viszont a felső lapjukat egy rendkívül kemény decor lemezzel borítják, ami hő és karcálló. Ez azért is praktikus, mert akár vághatunk is a munkalapon anélkül, hogy annak bármi baja lenne, de ha a főzőlapról levéve rátesszük a fazekat, akkor sem fog megolvadni, vagy feljönni a decor borítás. Ezek a fajta munkalapok általában 28-38 mm vastagok, és fix 60 cm szélesek. Természetesen felár ellenében lehet egyedi munkalapokat gyártatni, aminek a formája és a szélessége eltér a megszokottól.
Használnak még akril munkalapokat, melyek illesztés mentesen (nem látszik, hogy hol csatlakozik egymáshoz a két darab) toldhatóak. Ezeknek a legnagyobb hátrányuk, hogy elég könnyen karcolódnak, de egyben előny is, mer ha megkarcolódik fel lehet polírozni őket, és a karcnak nyoma sem marad.
Lehet még a munkalap fából, bár ennek a víz és hőállósága nem a legjobb, és a rendszeres használat miatt a felületkezelést évente fel kell újítani.
Alkalmaznak munkalapként mdf lapokat, amiknek a felületét leburkolják csempével és a szélükre tetszőleges anyagú és profilú szegélylécet ragasztanak. Ennek is nagyon jó a hő és karcállósága, viszont a tisztítása a fugák miatt kicsit nehézkes.
Hogyan válasszunk konyhai munkalapot?
A lakásfelújítások és korszerűsítések egyik jellemző része a konyha modernizálása, amely óriási körültekintést igénylő, és kiemelten fontos döntések sorozatából, precíz munkafolyamatokból áll, hiszen otthonunk egyik központi helyiségéről van szó. A konyhafelújítás során számos szempontot kell figyelembe vennünk, melyek közül a munkalap kiválasztása meghatározó lehet.
• Anyagválasztás: Az anyagválasztás során érdemes végig gondolni, hogy mekkora igénybevételnek lesz kitéve a felület, hiszen a különböző anyagtípusok más-más kopásállósággal, karcállósággal, szilárdsággal és egyéb fizikai jellemzőkkel rendelkeznek.
• Karbantartás, tisztíthatóság: Minden anyagtípusnak megvannak a jellegzetes tisztító és ápolószerei, azonban minél nagyobb az igénybevétel, annál fontosabb, hogy a megfelelő módon lehessen kezelni, például sűrű használat esetén nem praktikus egy csempézett és fugázott felületű munkalap, hiszen a fugák közül nehezen tisztíthatóak a szennyeződések.
• Szín és minta: A mai aktuális divatirányzatokba szinte minden belefér a színes munkalapoktól, a klasszikus darabokig, azonban mindig vegyük figyelembe, hogy a felületek illeszkedjenek a helyiség és a bútorok stílusához.
• Számos egyéb egyéni szempont szerint dönthetünk.
Tekintse meg weboldalunk információit és válasszon az igényeinek megfelelő dekoratív konyhai munkalapot, valamint bővebb tájékoztatásért keressen minket elérhetőségeinken!

- Blum hangmentesen, lágyan csukódó konyhabútor ajtók és fiókok
- Egy asztalos konyhabútort szerel össze
- Sarok fiókrendszerek a Blum-tól konyhabútorokhoz
- Helytakarékosság és funkcionalitás a konyhában (fiókrendszerek)
- Fából készített bútorok és berendezési tárgyak egy olasz asztalos mestertől (Livio De Marchi)